Subiect "model cerere pentru inscriere in carnetul de munca propus pentru pensie limita de varsta. Cererea care se inainteaza la ITM cine o face: angajatul sau angajatorul?" Deschis de ionita maria la data: 01/27/2009 7:34am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
model cerere pentru inscriere in carnetul de munca propus pentru pensie limita de varsta. Cererea care se inainteaza la ITM cine o face: angajatul sau angajatorul?
Scris de: ionita maria la data: 01/27/2009 7:34am
Gen:
Data nasterii:1950
Stagiul de cotizare:37
Alte date:
Intrebare:
Re: model cerere pentru inscriere in carnetul de munca propus pentru pensie limita de varsta. Cererea care se inainteaza la ITM cine o face: angajatul sau angajatorul?
Scris de: la pensie la data: 01/28/2009 6:00am
Cererea pentru inscrierea in carnetul de munca nu este o cerere tip ci este o cerere simpla care se adreseaza angajatorului (Directorului) prin care trebuie sa va identificati cine sunteti si sa explicati ce doriti: Intocmirea dosarului de iesire la pensie.
Intocmirea dosarului pentru iesirea la pensie care se trimite la Casa de Pensii este in sarcina angajatorului (Biroul carnete de munca din cadrul Compartimentului de resurse umane). Cererea care trebuie atasata acestui dosar este tip, o pune la dispozitie compartimentul indicat mai sus, pe care dv o semnati.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1