Subiect "cum stabilrsc punctajul pentru facultate" Deschis de Besliu Daniela la data: 01/27/2009 1:00pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
cum stabilrsc punctajul pentru facultate
Scris de: Besliu Daniela la data: 01/27/2009 1:00pm
Gen:feminin
Data nasterii:05.10.1954
Stagiul de cotizare:31 de ani
Alte date:punctaj suplimentar gr.II - 3.687
Intrebare:care este punctajul pentru 5 ani de facultate
Re: cum stabilrsc punctajul pentru facultate
Scris de: la pensie la data: 01/28/2009 12:11pm
Punctajul suplimentar in gr II este calculat gresit din cauza unei erori de text in programul nostru.
Conform Ou100/2008 punctajul suplimentar acordat pentru grupele I si II se calculeaza pentru sporul de vechime pentru stagiul in grupele I si II de munca . Dv aveti, pentru 14 ani in gr II, un spor de vechime de 3 ani si 6 luni pentru care beneficiati de un punctaj suplimentar de 0,87498 puncte
Punctajul pentru facultate se calculeaza introducand in calcul pe acea perioada salariul minim pe economie daca facultatea a fost urmata inainte de1 aprilie 2001 . Dv puteti calcula acest punctaj introducand in coloana de cod din programul “Calcul pensie” litera “F”, fara a completa coloana salariu, pe perioada in care ati urmat cursurile facultatii si programul va calculeaza acest punctaj.
Re: cum stabilrsc punctajul pentru facultate
Scris de: Kupán Ghizela la data: 01/28/2009 2:09pm
Gen:f
Data nasterii:1950
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Ma scuzati pt interventie, dar la mine era o problema cum pot sa afisez anii de facultate!
Pina la urma m-am gindit ca dupa logare si dupa Adauga persoana (parca!), unde completez datele mele inainte de a intra in program, la rubrica: Data inceperii activitatii profesionale, sa trec anul in care am inceput facultatea si nu cel in care am inceput sa lucrez.
Deci asa mi-au aparut si anii de facultate si am reusit sa pun codul "F" ulterior calcularii punctajului.
O seara placuta!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1