Subiect "Calcul pensie anticipata partiala" Deschis de Sandulescu Maria la data: 09/08/2013 2:02pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Calcul pensie anticipata partiala
Scris de: Sandulescu Maria la data: 09/08/2013 2:02pm
Gen:Feminin
Data nasterii:3.04.1959
Stagiul de cotizare:33 ani si 4 luni
Alte date:
Intrebare:Conform datei mele de nastere si stagiului de cotizare am inteles ca pot iesi la pensie pentru limita de varsta in anul 2020,la 61 de ani si 5 luni,avand un stagiu de cotizare de minim 31 de ani si 5 luni iar la pensie anticipata partiala in anul 2015,la 56 de ani si 5 luni,cu un stagiu de cotizare de 31 de ani si 5 luni si cu gradul de penalizare aferent, de 45 la suta.Intrebarea mea este urmatoarea:in lumina noilor modificari care se propun pentru legea pensiilor,vor exista schimbari legate de varsta mea de pensionare(la limita de varsta si anticipat partial)si care ar fi acestea?Va multumesc anticipat!
Re: Calcul pensie anticipata partiala
Scris de: la pensie la data: 09/09/2013 6:18am
Confirmam datele de isirea dv la pensie pentru limita de varsta si anticipata partiala, date pe care de altfel vi le-am comunicat noi cu cca 2 ani in urma cu o mica eroare pe care in final am corectat-o.
In rest nu putem comenta modificarii actualei legi a pensiilor care in prezent sunt la stadiu de zvon.
Reveniti in cazul in care aceste zvonuri sunt legiferate.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1