Subiect "pensie limita varsta" Deschis de zamfir mihai la data: 01/28/2009 6:05am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie limita varsta
Scris de: zamfir mihai la data: 01/28/2009 6:05am
Gen:m
Data nasterii:12 10 1957
Stagiul de cotizare:28 ani ,din care 20 grupa 1 de munca.In decembrie 2007 am fost disponibilizat iar cand am inceput somajul mi-am gasit loc de munca pe perioada nedeterminata.
Alte date:Cand voi avea dreptul la pensie,cine imi va inainta , dosarul de pensie ,societatea unde lucrez acuma ,sau cei de la somaj unde am fost luat in evidenta si cu cat timp inainte.Va multumesc.
Intrebare:
Re: pensie limita varsta
Scris de: la pensie la data: 01/29/2009 4:29am
Ne cerem scuze dar noi v-am raspuns la intrebarea cu data iesirii la pensie cu o saptamana in urma si ne asteptam sa va interesati cum a fost echivalat locul dv de gr I nu sa modificati stagiul.
Daca sunteti angajat cu contract de munca intocmirea dosarului de pensionare cade in sarcina angajatorului iar daca nu, trebuie sa-l intocmeasca si sa-l predea institutia care plateste dreptul de somaj.
Predarea dosarului se face in termen de 90 zile dupa data de deschidere a dreptului la pensie daca pensionarea se face inainte de decembrie 2014 si de 30 zile daca pensionarea se face dupa aceasta data.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1