Subiect "Progr.calcul pensie" Deschis de Puiu Neagu la data: 02/10/2014 11:15am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Progr.calcul pensie
Scris de: Puiu Neagu la data: 02/10/2014 11:15am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am introdus date gresite in programul dv. de calcul al pensiei. Nu reusesc sa sterg datele vechi si sa reintroduc datele bune. Se poate corecta sau folosesc alt nume?
Pentru gr. 1 si 2 de munca nu este rubrica ani lucrati?
Re: Progr.calcul pensie
Scris de: Puiu Neagu la data: 02/11/2014 2:55am
Puiu Neagu :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am introdus date gresite in programul dv. de calcul al pensiei. Nu reusesc sa sterg datele vechi si sa reintroduc datele bune. Se poate corecta sau folosesc alt nume?
Pentru gr. 1 si 2 de munca nu este rubrica ani lucrati?


Am reusit. Raman intrebarile, cum se introduc coeficientii de majorare a punctului pentru gr.1 si 2 de munca, cum s introduc stagiile asimilite (somaj)?
Re: Progr.calcul pensie
Scris de: la pensie la data: 02/11/2014 6:56am
Programul nu a fost modificat sa faca automat calculul majorarii punctajelor lunare pe perioada lucrata in grupele de munca. Pentru a compensa acest neajuns va propunem sa procedati astfel :
- Precizati la care program, din cele doua deschise de dv, vreti sa calculati majorarile punctajelor lunare.
- Terminati introducerea datelor
- Pe perioada somajului introduceti indemnizatia de somaj primita selectand codul “L”.
- Reveniti cu un nou mesaj si vom calcula noi punctajul suplimentar pentru stagiile in grupele de munca daca ne precizati clar aceste stagii (intre zi/luna/an si zi/luna/an) si grupele de munca.
Tot atunci va vom da si alte indicatii
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1