Subiect "activitati in afara functiei de baza luate in calcul la pensie" Deschis de Bibire Gheorghe la data: 02/13/2014 2:34pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
activitati in afara functiei de baza luate in calcul la pensie
Scris de: Bibire Gheorghe la data: 02/13/2014 2:34pm
Gen:M
Data nasterii:11.01.1049
Stagiul de cotizare:44 ani
Alte date:In afara de activitatea de baza(cadru didactic) am fost consilier local in perioada 1992-2012 , membru in Comisia de fond funciar pentru care am fost retribuit cu o indemnizatie conform Legii 263/2006 si ,pe baza unei conventii civile, am indeplinit activitate in cadrul unui SIF si am realizat venituri in perioada 2000-2008.
Intrebare:1)ce perioada se ia in calcul pentru pensie din activitatea de consilier local?
2)perioada cand am fost retribuit in Comisia fondului funciar conteaza la calculul pensiei?
3)dar activitatea cu conventie civila?
Va multumesc anticipat.
Re: activitati in afara functiei de baza luate in calcul la pensie
Scris de: la pensie la data: 02/14/2014 8:29am
Perioadele cat ati avut calitatea de consilier local si ati obtinut venituri pe baza unor conventii civile concomitent cu desfasurarea functiei de baza nu influenteaza stagiul de co tizare, ca vechime, ci aceste venituri sunt luate in calculul punctajului pensiei. In perioadele anterioare datei de 01 aprilie 2001 pentru a fi luate in calcul veniturile obtinute in afara functiei de baza trebuie dovedite prin adeverinte.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1