Subiect "simulare calcul pensie limita de varsta" Deschis de Dan Eugen la data: 05/13/2014 6:01am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
simulare calcul pensie limita de varsta
Scris de: Dan Eugen la data: 05/13/2014 6:01am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Am introdus datele lucrate pana in anul 2012 inclusiv .Am vrut sa adaug si perioada lucrata dupa 2012 dar vad ca programul nu imi permite .Programul nu este activ pentru anul 2013 respectiv 2014 ??????
Cum trebuie sa procedez ca sa pot adauga si anul 2013 si 2014 ?
Multumesc !
Re: simulare calcul pensie limita de varsta
Scris de: la pensie la data: 05/14/2014 4:22am
Programul deschide pagini anuale de calcul pana in anul iesirii la pensie pentru limita de varsta. Cum dv ati introdus anul 2012 de iesire la pensie pentru limita de varsta programul a deschis pagini pana in 2012. Deci daca modificati acest an puteti introduce date in continuare.
Am verificat datele introduse de dv in program si avem urmatoarele observatii
- In perioada 1971 – 1972 nu ati introdus date o perioada de 1 an si jumatate. Daca in aceasta perioada ati satisfacut stagiul militar introduceti codul “S” fara a introduce alte date daca doriti sa calculati pensie pentru limita de varsta sau lasati peroada asa cum este daca doriti sa calculati pensie anticipata.
- Nu ati introdus sporurile de vechime inainte de 01 aprilie 1992 asa cum explicam noi pe forum la pagina de la adresa :
http://www.lapensie.com/forum/spor-de-vechime.php
Daca in perioada de mai sus ati satisfacut stagiul militar la determinarea sporului de vechime luati in calcul si perioada stagiului militar.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1