Subiect "Decizie cu titlu executoriu" Deschis de Radu H la data: 05/23/2014 4:57am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Decizie cu titlu executoriu
Scris de: Radu H la data: 05/23/2014 4:57am
Gen:M
Data nasterii:24.09.1951
Stagiul de cotizare:31 ani
Alte date:
Intrebare:Am primit o Decizie cu titlu executoriu, prin care mi s-a instituit un debit de 23563 lei, Decizie care este total eronata (lucru constatat si de cea care a contrasemnat Decizia la Casa locala S3) si pe care am contestato la Tribunal, dar procesul poate dura 2-3 ani perioada in care mie mi se face poprire pe pensie si eu nu mai am cu ce sa traiesc.
Am depus cerere de sistare a evenualelor popriri si anularea debitului, cu documente justificative anexate,si la Registratura si la ghiseul 11, dar mi s-a comunicat verbal ca se vor face popriri.
Intrebarea este unde pot sa solicit anularea acestei Decizii si sistarea eventualelor popriri, fara sa se ajunga la Tribunal? sau la tensiunea mea (20 cu 15)pot sa mor linistit cu dreptatea in brate?
Re: Decizie cu titlu executoriu
Scris de: la pensie la data: 05/24/2014 3:09am
Caile de anulare a deciziei sunt contestarea la Comisia Centrala de Contestatii si actiunea in justitie (la tribunal). Din mesajul dv am retinut ca ati actionat deja la tribunal.
Regretam dar nu cunoastem o cale de sistare a poprii.
Va sfatuim sa va adresati unui avocat.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1