Subiect "decizie de pensionare" Deschis de ileana chindea la data: 06/28/2008 7:58am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
decizie de pensionare
Scris de: ileana chindea la data: 06/28/2008 7:58am
Gen:f
Data nasterii:10.05.1954
Stagiul de cotizare:34.5 ani
Alte date:angajata 08.1974, 26 ani gr.II.
Intrebare:Va multumesc pentru raspunsul prompt la cealalta intrebare. Acum va rog,daca puteti ,sa-mi dati un sfat in legatura cu decizia de pensionare si anume:am semnat cererea de pensionare din ianuarie 2008 la unitatea unde lucrez, incepind cu 1.03.2008 . In mai 2008 am primit prima pensie, fara sa fie trecut pe cupoul de pensie punctajul de pensie. In iunie, pe 26.06.2008, am primit pensia si pe cupon este trecut punctul cu o valoare mai mica decit ma asteptam,avind in vedere salariul pe care l-am avut si perioada de cotizare, dar NU AM PRIMIT DECIZIA DE PENSIONARE. Eu merg in continuare la servici. La sarviciul "personal" mi s-a spus sa astept decizia.Unde trebuie sa mai merg ?
Re: decizie de pensionare
Scris de: la pensie la data: 06/28/2008 9:58am
Normal ar fi fost sa primiti Decizia de pensionare si Buletinul de Calcul anterior primei pensii. Avand in vedere ca suspectati calculul a fi gresit consideram oportun sa depuneti o cerere la Casa de Pensii in care sa sesizati ca nu ati primit decizia si buletinul de calcul si cereti sa fie reverificat calculul pe care il considerati eronat.In cerere mentionati obligatoriu numarul dosarului de pensionare.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1