Subiect "contestatie" Deschis de geta la data: 07/30/2021 1:30am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
contestatie
Scris de: geta la data: 07/30/2021 1:30am
Gen:F
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:CONTESTATIE
In conformitate cu prevederile ar. 139 alin. (1) din Legea nr. 127/2019, doresc o informare asupra modului de depunerea a contestatiei privind decizia de pensionare, la Instanta Judecatoreasca Bacau, carui compartiment trebuie sa ma adresez, daca este un formular standard sau un model anume de prezentat.Dupa prezentarea Contestatiei de la Instanta judecatoreasca Bacau casei Judetene de Pensii, se emite o noua decizie sau ramane decizia care am contestat-o, cu adugarea modificarilor solicitate.
Multumesc frumos!
Re: contestatie
Scris de: la pensie la data: 07/30/2021 3:49am
Contestatia deciziei de pensionare se depune la Tribunal in raza teritoriala in care se afla domiciliul dv.
Privind modul de contestare la tribunal a deciziei de pensionare adresativa la tribunal sau consultati un avocat specializat pe aceste spete.
Daca instanta emite o Hotarare judecatoreasca in care admite contestatia si cere anularea deciziei de pensionare atunci Casa de pensii este obligata sa o anuleze si sa emita o alta decizie, iar daca instanta nu admite contestatia ramane valabila vechea decizie de pensionare
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1