Subiect "Calcul pensie" Deschis de Basaraba Mircea la data: 01/12/2022 1:25pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Calcul pensie
Scris de: Basaraba Mircea la data: 01/12/2022 1:25pm
Gen:M
Data nasterii:22-11-1969
Stagiul de cotizare:35 ani
Alte date:Ani de cotizație cu GR1 46 4 luni 20 zile
Intrebare:Am făcut calculul pensiei cu ajutorul aplicației, dar am introdus datele doar pina in anul 2009 inclusiv ,dupa aceea nu am datele necesare .Cum pot găsi aceste date pina in anul 2021
Re: Calcul pensie
Scris de: Aurel la data: 01/13/2022 2:32am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Buna ziua

Pentru a avea toate datele, asa cum apar in evidenta CNPP puteti sa va faceti cont online pe site-ul:

https://www.cnpp.ro/web/guest/autentificare

Acolo completati cererea online, o printati iar cererea semnata si o copie a CI le depuneti la casa judeteana de pensii. Peste cateva zile veti primi un link pentru generare parola dupa care puteti sa accesati contul. In contul dumneavostra puteti sa generati raporturi privind:
- Informatii din carnetul de munca (salariile inregistrate in carnetul de munca)
- Stagii lunare dupa 04.2001 - veniturile lunare asa cum au fost raportate de catre ANAF, aici ar trebui sa gasiti veiturile pana in luna 11 din 2021.
Re: Calcul pensie
Scris de: la pensie la data: 01/14/2022 1:46pm
Raspunsul domnului Aurel este corect insa pe langa contul deschis pe site-ul Casei Nationale de Pensii Puplice puteti depune o cerere la casa de pensii, insotita de copie de pe cartea de identitate, prin care cereti sa va elibereze "Situatia stagiului de cotizare dupa 01 aprilie 2001" din care luati in calcul sumele pentru care s-a platit CAS,
Dupa ce terminati introducerea datelor puteti reveni cu rugamintea sa verificam datele introduse.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1