Subiect "Sporuri care se trec în program" Deschis de Camelia la data: 01/14/2022 3:09am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Sporuri care se trec în program
Scris de: Camelia la data: 01/14/2022 3:09am
Gen:F
Data nasterii:04.12.1960
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am înteles că după 1992 sporurile de vechime nu se mai trec în program, dar celelelate sporuri se trec sau nu , in procent sau sumă fixă? Mă refer la sporul de tură de noapte, spor dispozitiv, spor MApN, sporul de conditii periculoase, sporul de incordare psihica, care sunt trecute pe adeverinta eliberata. De asemenea compensatiile se trec la sporuri in sumă fixă sau nu ? As vrea sa trec cat pot de corect datele ca sa se poata face o estimare corectă. Vă multumesc!
Re: Sporuri care se trec în program
Scris de: GicaH la data: 01/14/2022 4:49am
Camelia :
Gen:F
Data nasterii:04.12.1960
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am înteles că după 1992 sporurile de vechime nu se mai trec în program, dar celelelate sporuri se trec sau nu , in procent sau sumă fixă? Mă refer la sporul de tură de noapte, spor dispozitiv, spor MApN, sporul de conditii periculoase, sporul de incordare psihica, care sunt trecute pe adeverinta eliberata. De asemenea compensatiile se trec la sporuri in sumă fixă sau nu ? As vrea sa trec cat pot de corect datele ca sa se poata face o estimare corectă. Vă multumesc!


Treceti toate sporurile pentru care detineti acte valabile legal, chiar si sporul de vechime, daca aveti adeverinte si acesta nu a fost inclusbin salariu.
Re: Sporuri care se trec în program
Scris de: la pensie la data: 01/15/2022 10:51am
Inainte de 01 aprilie 2001 se introduc in program sporurile cu caracter permanent astfel :
- sporul de vechime
Inainte de 01 aprilie 1992 se acorda automat, asa cum explicam noi pe forum la pagina de la adresa de mai jos:
http://www.lapensie.com/forum/spor-de-vechime.php
Dupa data de 01 aprilie 1992 se introduce sporul de vechime dovedit prin adeverinta, pana la introducerea lui in salariul insris in carnetul de munca
- Alte sporuri cu caracter permanent primite inainte sau dupa aprilie 1992 dovedite prin adeverinta, pana la introducerea lor in salariul insris in carnetul de munca
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1