Subiect "suspendare pensie anticipata partial" Deschis de Gina la data: 09/28/2022 1:43am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
suspendare pensie anticipata partial
Scris de: Gina la data: 09/28/2022 1:43am
Gen:feminin
Data nasterii:13.08.1963
Stagiul de cotizare: 33 ani si 3 luni
Alte date:
Intrebare:Daca primesc decizia de pensie anticipata partial in luna octombrie dar vreau sa mai lucrez pina in decembrie 2022 cum ar trebui sa procedez?
Re: suspendare pensie anticipata partial
Scris de: la pensie la data: 09/28/2022 5:36am
Pensie anticipata partiala nu se pune in plata pana cand depuneti la casa de pensii dovada incetarii activitatii.
Deci la depunerea dosarului de pensie anticipata partiala nu incetati activitatea si atunci cand doriti incetati activitatea si depuneti la Casa de pensii dovada incetarii activitatii si pensia va fi pusa in plata.
Re: suspendare pensie anticipata partial
Scris de: Gina la data: 09/30/2022 1:56am
la pensie :
Pensie anticipata partiala nu se pune in plata pana cand depuneti la casa de pensii dovada incetarii activitatii.
Deci la depunerea dosarului de pensie anticipata partiala nu incetati activitatea si atunci cand doriti incetati activitatea si depuneti la Casa de pensii dovada incetarii activitatii si pensia va fi pusa in plata.


Dupa ce primesc decizia de pensionare in termen de 30 zile trebuie sa accept decizie de pensionare in aceasta situatie.
Re: suspendare pensie anticipata partial
Scris de: la pensie la data: 09/30/2022 6:04am
Dupa primirea deciziei de pensie anticipata partiala nu trebuie sa faceti nimic in afara de depunerea dovezii de incetare a activitatii, cand nu mai lucrati si doriti ca pensia sa fie pusa in plata.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1