Subiect "Grupa II de munca" Deschis de Victor la data: 02/21/2023 2:53am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Grupa II de munca
Scris de: Victor la data: 02/21/2023 2:53am
Gen:M
Data nasterii:decembrie 1052
Stagiul de cotizare:52 ani
Alte date:
Intrebare:La data iesiri la pensie am beneficiat de grupa II de munca(28 ani si 4 luni)din punct de vederea vechii cf legi 263/2021.Intrebarea mea este: majorarea punctajului pentru această grupa de 25% cum pot verifica daca am beneficiat sau ce trebuie sa întreprind pentru a putea beneficia de acest drept.Mentionez ca perioada grupei a fost până în anul 2001.Multumesc,
Re: Grupa II de munca
Scris de: la pensie la data: 02/21/2023 3:14am
Istoricul aplicarii acestei majorari este prezentat de noi site, pe pagina "Punctaj grupa de munca" accesibila de pe pagina de forum in partea superioara.
Modul de aplicare al acestei majorari depinde in primul rand de data pensionarii precum si de alte informatii pe care nu le avem.
Va sfatuim sa cititi cu atentie explicatiile date de noi si sa verificati daca punctajul mediu al pensiei dv a crescut in lunile mentionate de noi.
Re: Grupa II de munca
Scris de: GicaH la data: 02/21/2023 3:38am
Victor :
Gen:M
Data nasterii:decembrie 1052
Stagiul de cotizare:52 ani
Alte date:
Intrebare:La data iesiri la pensie am beneficiat de grupa II de munca(28 ani si 4 luni)din punct de vederea vechii cf legi 263/2021.Intrebarea mea este: majorarea punctajului pentru această grupa de 25% cum pot verifica daca am beneficiat sau ce trebuie sa întreprind pentru a putea beneficia de acest drept.Mentionez ca perioada grupei a fost până în anul 2001.Multumesc,


Pentru a vedea daca vi s-au introdus in calcul perioadele de grupa a doua, cereți la CJP fisa de calcul, fisa cu satagiile de contributie si fisa cu punctajele anuale, unde vedeti perioadele de grupa a doua, punctajele aferente si chiar cele de pensie suplimentara.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1