Subiect "Utilizare program offline" Deschis de stefan la data: 08/11/2009 5:53pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Utilizare program offline
Scris de: stefan la data: 08/11/2009 5:53pm
Am inteles ca aplicatia "Calculul Varstei Standard de iesire la pensie" poate fi folosita gratuit...
Intrebari:
1. Exista vreo posibilitate de a utiliza aplicatia offline? Intreb deoarece exista institutii publice neconectate la internet (ex. unitati militare) sau perioade cand exista probleme de conectare la internet...
2. Exista vreo posibilitate de calcul a datei de pensionare in functie de Stagiul de cotizare respectiv stagiu realizat in conditii deosebite de munca (asemanator http://www.pensiiprahova.ro)?
Re: Utilizare program offline
Scris de: la pensie la data: 08/12/2009 8:37am
1. Programul Calcul pensie” poate fi folosit gratuit numai online, el este propietatea intelectuala a programatorului si noi am obtinut numai acceptul ca sa fie postat pe site-ul nostru. Unitatile militare nu pot folosi acest program deoarece este conceput pentru sistemul public de pensii iar sistemul militar de pensii nu este integrat in sistemul public de pensii calculul pensiei in acest sistem facandu-se altfel.
2.Si noi avem postat pe site doua programe diferite intitulate “Varsta de iesire la pensie” si “Reducerea varstei de pensionare” accesibile de pe pagina principala a site-ului, cu ajutorul carora puteti sa faceti astfel de calcule.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1