Subiect "Norme legea noua" Deschis de Alexandru Dodea la data: 02/02/2024 2:35am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Norme legea noua
Scris de: Alexandru Dodea la data: 02/02/2024 2:35am
Gen:m
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Avand in vedere ca legea noua a pensiilor a fost publicata in MO din 4 decembrie 2023 exista o prevedere legala de privind termenul de publicare a normelor de aplicare ?

Va ultumesc
Re: Norme legea noua
Scris de: luciana la data: 02/02/2024 3:19am
LEGEA 360/2023
Art. 169. - În aplicarea prezentei legi, în termen de 90 de zile de la data publicării acesteia în Monitorul Oficial al României, Partea I, se emit norme metodologice, la propunerea Ministerului Muncii şi Solidarităţii Sociale, care se aprobă prin hotărâre a Guvernului.
Re: Norme legea noua
Scris de: Alexandru Dodea la data: 02/02/2024 4:03am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Multumesc Deci 4 martie 2024
Re: Norme legea noua
Scris de: Nelu la data: 02/02/2024 9:58am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:La inceputul lunii decembrie 2023 presedintele CNPP, dl.Baciu spunea ca o prima forma a normelor apare pana spre sfarsitul lui decembrie 2023 ! Nu a aparul nimic inca !
Re: Norme legea noua
Scris de: GicaH la data: 02/03/2024 3:17am
Nelu :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:La inceputul lunii decembrie 2023 presedintele CNPP, dl.Baciu spunea ca o prima forma a normelor apare pana spre sfarsitul lui decembrie 2023 ! Nu a aparul nimic inca !


La jumătatea lui ianuarie zicea ca le-a terminat si le-a dat la coalitie sa le aprobe, apoi la UE si pana la sfârșitul lunii ianuarie se aproba si publica, iar acumzic de sfârșitullunii februarie. Asa au facut si cu legea, au tot amânat pe ultima zi.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1