Subiect "Norme" Deschis de Doru la data: 03/02/2024 3:23am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Norme
Scris de: Doru la data: 03/02/2024 3:23am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Au fost publicate dar fără modificarea art 127 aliniat 7 care prevede ca la recalculare după aducerea adeverințelor pensia poate sa scadă.O lege proasta care face ca sistemul de pensii contributive sa nu devina sustenabil datorita punctelor de stabilitate .Motiv pt a se lamenta permanent ca bugetul de pensii e în colaps.Corect era ca punctele de stabilitate pt doctorat armata și ce mai vroiau sa fie date din bugetul de stat fără a fi date din contribuțiile tuturor la pensie
Re: Norme Scuze art 121 pct 7
Scris de: Doru la data: 03/02/2024 10:13pm
Doru :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Au fost publicate dar fără modificarea art 127 aliniat 7 care prevede ca la recalculare după aducerea adeverințelor pensia poate sa scadă.O lege proasta care face ca sistemul de pensii contributive sa nu devina sustenabil datorita punctelor de stabilitate .Motiv pt a se lamenta permanent ca bugetul de pensii e în colaps.Corect era ca punctele de stabilitate pt doctorat armata și ce mai vroiau sa fie date din bugetul de stat fără a fi date din contribuțiile tuturor la pensie
Re: Norme
Scris de: la pensie la data: 03/04/2024 10:47am
Suntem de acord cu aprecierea dv ca fiind gresita prevederea ca pensia poate sa se diminueze dupa recalculare conform adeverintelor cu salariile brute din perioada anterioara datei de 01 aprilie 2001.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1