Subiect "Recalculare pensie" Deschis de Vali Poenariu la data: 03/05/2024 8:31am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Recalculare pensie
Scris de: Vali Poenariu la data: 03/05/2024 8:31am
Gen:feminin
Data nasterii:19.08.1960
Stagiul de cotizare:42,8 ani
Alte date:
Intrebare:In dosarul de pensie depus kn data de 20.06.2022, am adeverințele eliberate de societate. În buletinul de calcul primit se specifica veniturile cu caracter nepermanent pentru care s-au plătit contribuții și nu au fost luate în calcul. Întrebarea mea este dacă mai trebuie sa depun o nouă adeverință si când ar trebui depusă pentru recalcularea pensiei.
Mulțumesc
Re: Recalculare pensie
Scris de: GicaH la data: 03/05/2024 10:43am
Vali Poenariu :
Gen:feminin
Data nasterii:19.08.1960
Stagiul de cotizare:42,8 ani
Alte date:
Intrebare:In dosarul de pensie depus kn data de 20.06.2022, am adeverințele eliberate de societate. În buletinul de calcul primit se specifica veniturile cu caracter nepermanent pentru care s-au plătit contribuții și nu au fost luate în calcul. Întrebarea mea este dacă mai trebuie sa depun o nouă adeverință si când ar trebui depusă pentru recalcularea pensiei.
Mulțumesc


Numai este nevoie sa depuneți alta adeverință.
Re: Recalculare pensie
Scris de: la pensie la data: 03/07/2024 3:27am
Asa cum am precizat la mesajul dv anterior adeverinta pe care ati depus-o la dosar trebuia sa fie conform modelului din Ordinul Ministrului Muncii si Protectiei Sociale nr 487/2021.
Presupunem ca este eliberata dupa emiterea acestui ordin si deci nu mai trebuie depusa alta adeverinta asa cum spune domnul Gica.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1