Subiect "Plata CAS" Deschis de Gabriela Pana la data: 03/14/2024 6:50am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Plata CAS
Scris de: Gabriela Pana la data: 03/14/2024 6:50am
Gen:feminin
Data nasterii:17.04.1963
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:In urma unei hotarari judecatoresti , angajatorul a fost obligat la plata zilelor de concediu neefectuate.
Plata a fost facuta in urma hotararii judecatoresti, insa taxele catre stat nu au fost virate.
Mentionez ca in momentul acesta sunt pensionara.
Plata a fost facuta in luna noiembrie 2023 si pana in prezent nu apare in stagiu de cotizare aceasta plata.
Angajatorul nu-mi elibereaza nici o adeverinta din care sa rezulte aceasta plata.

Ce pot face pentru a intra si aceste drepturi salariale in recalcularea pensiei.

Explicatia transferului bancar( c/v suma, cf HC..., dosar....)

Am luat legatura cu angajatorul si nu gasesc rezolvare.
Multumesc.
Re: Plata CAS
Scris de: GicaH la data: 03/14/2024 10:03am
Gabriela Pana :
Gen:feminin
Data nasterii:17.04.1963
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:In urma unei hotarari judecatoresti , angajatorul a fost obligat la plata zilelor de concediu neefectuate.
Plata a fost facuta in urma hotararii judecatoresti, insa taxele catre stat nu au fost virate.
Mentionez ca in momentul acesta sunt pensionara.
Plata a fost facuta in luna noiembrie 2023 si pana in prezent nu apare in stagiu de cotizare aceasta plata.
Angajatorul nu-mi elibereaza nici o adeverinta din care sa rezulte aceasta plata.

Ce pot face pentru a intra si aceste drepturi salariale in recalcularea pensiei.

Explicatia transferului bancar( c/v suma, cf HC..., dosar....)

Am luat legatura cu angajatorul si nu gasesc rezolvare.
Multumesc.


Punerea în executare a deciziei judecătorești, la executir, dupa ce il notificati, cu dovadă a notificarii.
Re: Plata CAS
Scris de: la pensie la data: 03/15/2024 5:35am
Angajatorul trebuie sa faca o situatie REVISAL rectificativa pe care sa o trimita la Casa de pensii.
Pentru rezolvarea situatiei cereti ajutorul la Inspectoratul Teritorial de munca (ITM) de care apartine angajatorul.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1